Holistilise regressiooniteraapia meetod

Holistiline Regressiooniteraapia (HRT) on täiendmeditsiini valdkonda kuuluv meetod, mis tugineb holistilisele ehk terviklikule mailma- ja inimesekäsitlusele – inimese keha, mõtted, emotsioonid ja käituminemoodustavad ühtse terviku ja on pidevas omavahelises koosmõjus. 

Ilma põhjuseta pole tagajärge. Emotsionaalne stress on meie probleemide tekkel kõige olulisemaks mõjutajaks.
Probleemid, kaasa arvatud kehalised haigused , on alguse saanud olukorrast, millega me pole hakkama saanud. Selliste olukordadega kaasnevad negatiivsed emotsioonid – hirm,  ärevus, viha, abitus, lootusetus, kurbus, häbitunne, süütunne, üksindus jne, mis on jäänud väljendamata ja on blokeerunud. Blokeeringud, mis sisaldavad selliseid negatiivseid tundeid pärsivad tohutul hulgal energiat, mida võiks aga palju otstarbekamalt kasutada. HRT on nende blokeeringute läbitöötamine. 

HRT protsess on terviklik ja võimas, sest holistilised rännakud sisemaailma võimaldavad töötada nii keha, meele, hinge kui ka vaimuga. 

Iga klient on ainulaadne. Teraapia lähtepunktiks on iga inimese enda sisemaailm, tema tõekspidamised, uskumused ja elusituatsioon. Seetõttu on teraapiaseansside sisu väga individuaalne.

Keeruliste, emotsionaalset kannatust põhjustanud lahendamata olukordade ülesleidmine pole aga alati nii lihtne, kuna inimestel on kalduvus halbu asju “unustada”, s.t. panna need ära kaugematesse mälusoppidesse. Selleks, et neid jälle õles leida, võib vaja minna spetsialisti abi. Holistilise regressiooni terapeudid oskavad oma kliente abistada ja need “kadunud” mälestused üles leida.