PSÜHHOLOOGILINE KONSULTATSIOON +

Kõigil meil võib elus olla keerulisemaid aegu –  tunneme, et kõik ärritab, ettevõtmised ei laabu, jõudu ei ole, enesetunne kehv jne.  Samas tahaks olla rõõmus ja tahtejõuline, teha asju, mis pakuvad rõõmu … Otsime neil puhkudel vastuseid nii enda seest kui väljast, kuulame sõprade ja tuttavate soovituse, uurime netist vms.

Üheks võimaluseks olukordadest enam selgust saada on psühholoogiline konsultatsioon – selle käigus vaagime tekkinud olukorda ja selle võimalikke tagamaid ning püüame leida koos sobilikke lahendusteid.

Konsultatsioon toimub eesti ning vajadusel ka vene keeles. Kokkusaamiste arv sõltub vajadusest ja kokkuleppest. Üks kokkusaamine kestab kuni 1 tund.

Peamised valdkonnad/teemad, millega tegelen: stress, motivatsioon, enesehinnang, süütunne, suhted kaasinimestega, oma koha leidmine elus, muud eksistentsiaalsed küsimused.

Psühholoogilise konsultatsiooni lisana teen vajadusel psühhotehnikat Sügav Peat või kasutan valgustehnikat – mõlemad on näidustatud hirmude, sundmõtete, foobiate, toimunud traumade jms korral (viimane tehnika ei sobi neile, kellel on epilepsia või ülitundlikus valguse suhtes).

Sügav Peat

Tegu on kaasaegne lihtsalt kasutatav psühhotehnikaga, mille abil on võimalik vabaneda nt ärevusest, hirmust, sundmõtetest, foobiatest jms. Avastades probleemide algpõhjused, on võimalik kiiresti (mõnikord piisab ka 1-2 seansist) hingamistehnika ja konkreetsetele punktidele vajutamise teel (inimene teeb seda ise) vabaneda probleemist, mis on aastaid vaevanud. Emotsianaalse pinge kadumine sillutab tee psüühika tasakaalustumisele. Meetod sobib täiskasvanutele ja noorukitele.

Valgustehnika

See on kiire meetod traumade mõjust vabanemiseks – baseerub viimase kümnendi teadusuuringute tulemustel. Traumaatilised sündmuse tulemusena võivad hiljem tekkida sundmõtted, hirm, foobiad jms. Trauma mõjul tekkinud elukvaaliteeti segavate tundmuste vabastamiseks mõjutatakse valgusega läbi nägemismeele (silmad on suletud) ajus olevat mandelkeha, mis kontrollib meie emotsionaalseid reaksioone. Mõnikord piisab ühest seansist, et konkreetse traumeeriva sündmuse mõjust alatiseks vabaneda. Selle meetodi puhul ei ole vajalik probleemi lahtirääkimine – piisab sellest, kui inimene keskendub protsessi ajal konkreetsele probleemile.  Antud meetod sobib ka noorukitele ja lastele.

NB! Paraku on epilepsia diagnoosi ja valguse suhtes ülitundlikutele inimestele see meetod vastunäidustatud!

Ivar Edala endast – 2008.a omandasin Tallinnas Sotsiaal-Humanitaarinstituudis rakendusliku kõrghariduse psühholoogias ja olen hiljem täiendanud ennast erinevatel teemadel (kriisõpe, nõustamine ja leinanõustamine, lahenduskeskne lühiteraapia, sügav peat jne) Alates 2016. aastast olen tegutsenud Lastekaitseliidu Lastelaagrite OÜ poolt korraldatud laste ja noorte suvelaagrites Remnikus, kus olen tegelenud peamiselt kohanemis- ja käitumisraskustega noortega ning erialaselt konsulteerinud laagripersonali.